• Získajte dotáciu na tepelné čerpadlá
    Získajte dotáciu na tepelné čerpadlá
  • EURO.jpg
    EURO.jpg
Klimatizácia a vetranie cez okná
22.09.2017

Klimatizácia a vetranie cez okná

Ako používať klimatizáciu vo vzťahu k oknám v budove? A ako správne vyvetrať obytné priestory, ak používate na ochladenie vzduchu práve klimatizačné zariadenia ?

Tepelné čerpadlá, ich definícia a rozdelenie
09.03.2018

Tepelné čerpadlá, ich definícia a rozdelenie

Všetko, čo je potrebné vedieť o tepelných čerpadlách. Poznáte rozdelenie podľa typu? Máte záujem o osobnú konzultáciu? Čítajte a dozviete sa viac...
Rekuperácia v dome. Má vôbec zmysel?
17.05.2018

Rekuperácia v dome. Má vôbec zmysel?

Všeobecne prevládajúci trend a platné stavebné normy predpisujú v súčasnosti pri výstavbe domov nadštandardné zateplenie stavebných konštrukcií. Energia na vykurovanie domov nie je lacná a tak sa hrubými izoláciami zatepľujú steny, zatepľujú podlahy, zatepľuje sa strecha. Aj keď stavebné izolácie stoja nemálo peňazí, je to všetko v poriadku. Je to v poriadku, až do okamihu, kým sa do takéhoto domu nenasťahuje vlastník s rodinou... 

24 hodín s rekuperáciou v dome
18.05.2018

24 hodín s rekuperáciou v dome

Staviate rodiný dom ? Zamýšlali ste sa už nad tým ako dokážete vo vašej novej domácnosti zlepšiť efektivitu vetrania a tiež zlepšiť kvalitu vzduchu, ktorý budete dýchať ? Skúsme sa pozrieť na to, čo  môže za vás vo vašom dome spraviť šikovne nastavený rekuperátor. Budete možno príjemne prekvapení.

 

ZELENÁ DOMÁCNOSTIAM

Posledná šanca na získanie dotácie až 3700 Eur na tepelné čerpadlá - ako sa na to pripraviť

 

Staviate rodinný dom, alebo bývate v staršom dome a zvažujete výmenu jestvujúceho kotla za tepelné čerpadlo? Určite ste postrehli, že dotačný program podporujúci takéto investície má pred sebou už len pár kôl. Dôvodom je, že dotačný program Zelená domácnostiam v roku 2018 skončí.

Ak je táto téma pre Vás aktuálna je najvyšší čas kontaktovať nás. Bola by predsa škoda nevyužiť šancu na získanie finančnej podpory, ktorá je v segmente tepelných čerpadiel poskytovaná až do výšky 3700 Eur.

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) oznámila, že vypísala iba jediné jarné kolo, v ktorom môžete o dotáciu na tepelné čerpadlo požiadať. Pre domácnosti z celého Slovenska (okrem Bratislavského kraja) je toto kolo vyhlásené na 17. apríla 2017. Nie celkom príjemnou správou je,  že ak aj o dotačnú poukážku máte záujem, neexistuje žiadna garancia, že po prihlásení sa do elektronického kola Vaša domácnosť túto dotáciu získa.

Kolo by malo odštartovať tradične o 15.00 hod. Je predpoklad, že podobne ako posledné kolá v roku 2017, budú vzhľadom na enormný záujem domácností ukončené po pár minútach od ich začatia. V druhom polroku 2018 sa budú už len dokončovať inštalácie s platnými dotáciami a po preplatení poslednej poukážky program skončí.

Máte záujem o využitie jednej z posledných šancí na získanie dotácie? V tom prípade prosím bezodkladne kontaktujte našich špecialistov. Ochotne Vám pomôžu v celej problematike sa zorientovať, navrhnú najvhodnejšie tepelné čerpadlo a budú Vám asistovať v deň konania dotačného kola.

V prípade záujmu nás kontaktujte:

Stredné a východné Slovensko: 0904 62 62 62

kosice@klimadodomu.sk

 

Tím spoločnosti KLIMADODOMU.sk