• Získajte dotáciu na tepelné čerpadlá
    Získajte dotáciu na tepelné čerpadlá
  • EURO.jpg
    EURO.jpg
Filtre v klimatizáciách
22.06.2017

Filtre v klimatizáciách

Pri výbere spravnej klimatizacii by sme sa mali venovať aj špeciálnym výbavám ako su napríklad filtre.
Filter patrí ku každej klimatizačnej jednotke a je velmi dôležitý už len z toho hladiska , že zachytáva prachové častice ktoré sa nešíria po celom priestore. Účinnosť  filtra závisí od množstva častíc ktoré filter zachyti, ďalším meradlom je aj objem vzduchu v m3 ktorý prechádza cez vnútornú jednotku.

Rozdelil by som Vám ich do štyroch kategorii:
Prachový filter
Plazmový filter
Hepa filter
Ionizátor vzduchu

Mobilná alebo Splitová jednotka?
05.09.2016

Mobilná alebo Splitová jednotka?

 

Slovné spojenie mobilná klimatizácia je v dnešnej dobe plnej horúčav veľmi často skloňované, avšak čo si pod týmto pojmom predstaviť?

mobilná klimatizácia vlastne je kompaktný klimatizačný prístroj, ktorý odvádza teplo z vnútorných priestorov do vonkajších priestorov a pomáha nám tak prežiť tieto horúce letné dni v príjemnom prostredí.

Vedeli ste, že s klimatizáciou môžete Vaše domovy aj vykurovať?
04.10.2016

Vedeli ste, že s klimatizáciou môžete Vaše domovy aj vykurovať?

Predstavte si situáciu, že bývate v starej nezateplenej budove, v ktorej zvykne byť extrémne teplo alebo hlboká zima a to najmä pri prechode počasia z leta na jeseň, keď už noci bývajú chladné a počas dňa slnko byt neprehreje. 

Samsung AR7580 Wind-Free
18.01.2017

Samsung AR7580 Wind-Free

SAMSUNG prichádza s produktom desaťročia a prináša novú inovačnú technológiu chladenia s názvom "Wind-Free" (bezvetrie), ktorá optimalizuje prúdenie vzduchu v miestnosti.

ZELENÁ DOMÁCNOSTIAM

Posledná šanca na získanie dotácie až 3700 Eur na tepelné čerpadlá - ako sa na to pripraviť

 

Staviate rodinný dom, alebo bývate v staršom dome a zvažujete výmenu jestvujúceho kotla za tepelné čerpadlo? Určite ste postrehli, že dotačný program podporujúci takéto investície má pred sebou už len pár kôl. Dôvodom je, že dotačný program Zelená domácnostiam v roku 2018 skončí.

Ak je táto téma pre Vás aktuálna je najvyšší čas kontaktovať nás. Bola by predsa škoda nevyužiť šancu na získanie finančnej podpory, ktorá je v segmente tepelných čerpadiel poskytovaná až do výšky 3700 Eur.

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) oznámila, že vypísala iba jediné jarné kolo, v ktorom môžete o dotáciu na tepelné čerpadlo požiadať. Pre domácnosti z celého Slovenska (okrem Bratislavského kraja) je toto kolo vyhlásené na 17. apríla 2017. Nie celkom príjemnou správou je,  že ak aj o dotačnú poukážku máte záujem, neexistuje žiadna garancia, že po prihlásení sa do elektronického kola Vaša domácnosť túto dotáciu získa.

Kolo by malo odštartovať tradične o 15.00 hod. Je predpoklad, že podobne ako posledné kolá v roku 2017, budú vzhľadom na enormný záujem domácností ukončené po pár minútach od ich začatia. V druhom polroku 2018 sa budú už len dokončovať inštalácie s platnými dotáciami a po preplatení poslednej poukážky program skončí.

Máte záujem o využitie jednej z posledných šancí na získanie dotácie? V tom prípade prosím bezodkladne kontaktujte našich špecialistov. Ochotne Vám pomôžu v celej problematike sa zorientovať, navrhnú najvhodnejšie tepelné čerpadlo a budú Vám asistovať v deň konania dotačného kola.

V prípade záujmu nás kontaktujte:

Stredné a východné Slovensko: 0904 62 62 62

kosice@klimadodomu.sk

 

Tím spoločnosti KLIMADODOMU.sk