• Získajte dotáciu na tepelné čerpadlá
  Získajte dotáciu na tepelné čerpadlá
 • EURO.jpg
  EURO.jpg
Čo s montážou?
09.05.2016

Čo s montážou?

 • Vonkajšia jednotka sa namontuje na konzolu v exteriéri. Miesto je potrebné zvoliť vhodne z pohľadu montáže.
 • Montáž – umiestnenie vnútornej jednotky závisí od typu.
 • Zrealizovanie prestupu v obvodovej stene pre prepojovacie potrubie.
 • Montáž krycích PVC žľabov pre uloženie prepojovacieho potrubia.
 • Inštalácia prepojovacieho medeného potrubia a komunikačnej kabeláže medzi vonkajšou a vnútornou jednotkou
 • Dopojenie prepojovacieho medeného potrubia na pripájacie body vonkajšej a vnútornej jednotky.
 • Realizuje sa špeciálnym kalíškovým spojom
Samomontáž alebo radšej odborník?
03.05.2016

Samomontáž alebo radšej odborník?

Neviete sa rozhodnúť či si klimatizáciu namontujete svojpomocne, alebo si radšej objednáte montáž, ktorú Vám zabezpečí odborná firma?
Montáž klimatizácie je náročná hlavne z dôvodu zabezpečenia tesnosti chladiaceho okruhu. Chladivo v okruhu pracuje pri tlakoch nezriedka nad 20bar (tlak v pneumatike cca 2bary). Všetci poznáme príbehy o problémoch s nefunkčnou autoklimatizáciou a násobné neúspešné “dopĺňania” chladiva. Kým nie je okruh 100% tesný – hermeticky uzavretý, hrozí únik chladiva a následne poškodenie srdca klimatizácie – kompresora. Hermetické kompresory sa nedajú opravovať a náklady s ich výmenou sú niekedy také, že je vhodné zvážiť výmenu celého zariadenia za nové.
Je potrebný servis?
21.04.2016

Je potrebný servis?

Pre zabezpečenie bezporuchového chodu, správnej činnosti a dlhej životnosti klimatizácie je nevyhnutnosťou vykonávať pravidelný servis. Je klimatizácia v domácnosti iná než vo Vašom aute? Pristupujte k nej teda s rovnakou starostlivosťou.
Klimatizácia neškodí! (Ak sa o ňu staráte)
09.06.2016

Klimatizácia neškodí! (Ak sa o ňu staráte)

Klimatizácia je dnes bežnou súčasťou nášho života. Prichádzame s ňou do kontaktu v aute, kancelárii, obchodných centrách, a čoraz častejšie, aj doma. Klíma vyžaduje pravidelnú starostlivosť a servis. Prečítajte si niekoľko tipov ako na to.

Pravidelné čistenie filtra

Ak sa o svoju klimatizáciu nestaráte, môže byť pre vás i vašu rodinu poriadne nebezpečná. Najcitlivejším článkom zariadenia sú najmä filtre. Zanedbaný alebo zle vyčistený filter je živnou pôdou pre mikroorganizmy a plesne. Činnosťou klimatizačnej jednotky sa tieto organizmy rozptyľujú do ovzdušia, čím môžu spôsobiť vážne infekčné a respiračné ochorenia. Mikroorganizmi sú taktiež považované za jeden z najvýraznejších pôvodcov tzv. syndrómu chorých budov (Sick Building Syndrome). Klimatizácia svojim prostredím, teplotou i vlhkosťou, totiž predstavuje dokonalé zázemie pre mikroskopické vláknité huby a plesne. Pravidelným čistením a odbornou starostlivosťou je možné tieto riziká znížiť na minimum a získať tak nie len stabilný výkon zariadenia, jeho dlhodobú životnosť, ale aj zdraviu nezávadné a správne vychladené prostredie.

ZELENÁ DOMÁCNOSTIAM

Posledná šanca na získanie dotácie až 3700 Eur na tepelné čerpadlá - ako sa na to pripraviť

 

Staviate rodinný dom, alebo bývate v staršom dome a zvažujete výmenu jestvujúceho kotla za tepelné čerpadlo? Určite ste postrehli, že dotačný program podporujúci takéto investície má pred sebou už len pár kôl. Dôvodom je, že dotačný program Zelená domácnostiam v roku 2018 skončí.

Ak je táto téma pre Vás aktuálna je najvyšší čas kontaktovať nás. Bola by predsa škoda nevyužiť šancu na získanie finančnej podpory, ktorá je v segmente tepelných čerpadiel poskytovaná až do výšky 3700 Eur.

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) oznámila, že vypísala iba jediné jarné kolo, v ktorom môžete o dotáciu na tepelné čerpadlo požiadať. Pre domácnosti z celého Slovenska (okrem Bratislavského kraja) je toto kolo vyhlásené na 17. apríla 2017. Nie celkom príjemnou správou je,  že ak aj o dotačnú poukážku máte záujem, neexistuje žiadna garancia, že po prihlásení sa do elektronického kola Vaša domácnosť túto dotáciu získa.

Kolo by malo odštartovať tradične o 15.00 hod. Je predpoklad, že podobne ako posledné kolá v roku 2017, budú vzhľadom na enormný záujem domácností ukončené po pár minútach od ich začatia. V druhom polroku 2018 sa budú už len dokončovať inštalácie s platnými dotáciami a po preplatení poslednej poukážky program skončí.

Máte záujem o využitie jednej z posledných šancí na získanie dotácie? V tom prípade prosím bezodkladne kontaktujte našich špecialistov. Ochotne Vám pomôžu v celej problematike sa zorientovať, navrhnú najvhodnejšie tepelné čerpadlo a budú Vám asistovať v deň konania dotačného kola.

V prípade záujmu nás kontaktujte:

Stredné a východné Slovensko: 0904 62 62 62

kosice@klimadodomu.sk

 

Tím spoločnosti KLIMADODOMU.sk