Často kladené otázky

Ako prebieha nákup na splátky Quatro?

Online, na našom webe: V každej karte ktoréhokoľvek produktu na našom webe nájdete výpočtovú kalkulačku, v ktorej je možné variovať výšku akontácie, dobu splácania, výšku splátky a informatívny údaj o poplatku za nákup na splátky. Ak ste spokojný s vypočítanými údajmi, po vložení produktu do nákupného košíka budete presmerovaný na web spoločnosti Quatro, kde vyplníte jednoduchý formulár. Podpis formuláru je opäť prostredníctvom kódu zaslaným na Váš mobilný telefón. To je všetko, je načase si užiť príjemne klimatizované priestory Vášho domova.

V kamennej predajni: nákup na splátky je veľmi jednoduchý. celý proces odsúhlasenia splátok za vašu novú klimatizáciu spolu s Vami prejde vyškolený obchodný predajca priamov v predajni KLIMADODOMU.SK. Ak ste zamestnaný, jediné, čo budete potrebovať, je váš mobilný telefón a občiansky preukaz. S vašim občianskym preukazom sa verifikuje odsúhlasenie nákupu na splátky, zmluvné dokumenty podpíšete kódom zaslaným na váš mobilný telefón. Celý proces netrvá dlhšie ako 20 minút.

 

Čo môžem očakávať od klimatizácie s tzv. split systémom?

Klimatizácia pomocou split systému slúži k úprave teploty interiérového vzduchu, bez vlhčenia, či vetrania. V odbornej terminológii teda ide o cirkulačné chladenie, resp. kúrenie. Vzduch z miestnosti cirkuluje pomocou ventilátora cez filter, výmenník vnútornej jednotky, kde dochádza k jeho ochladeniu, resp. ohriatiu a následne je distribuovaný späť do miestnosti. Sprievodným javom pri chladení je aj odvlhčovanie vzduchu.

 

Čo všetko okrem chladenia klimatizácia dokáže?

Súčasné klimatizačné zariadenia poskytujú okrem chladenia aj dokurovanie v prechodných obdobiach a sú použiteľné prakticky celoročne. Vzhľadom na svoju energetickú účinnosti tvoria zaujímavý doplnok k ostatným systémom vykurovania. Energetická účinnosť súčasných klimatizácii je deklarovaná na energetických štítkoch. Moderné klimatizácie dnes už štandardne dosahujú hodnoty A, u špičkových modelov aj hodnoty A+++.

 

Kde môžem klimatizáciu umiestniť a aké tvary a možnosti existujú?

Pre zabezpečenie skutočného komfortu výrobcovia vyvinuli celý rad vnútorných klimatizačných jednotiek, ktoré sa dajú montovať na steny, alebo do znížených podhľadov, ale napríklad aj ako radiátor pod okno. Môžete si vybrať jednotku v základnom prevedení, ktorá svojimi parametrami spĺňa štandardné kritéria, ale samozrejme máte možnosť siahnuť aj po zariadeniach so špeciálnymi funkciami ako napríklad ultratiché prevedenie, rôzne druhy filtrácie a úpravy vzduchu. Nevkusné plastové "škatule" v obývačke sú už skutočne minulosťou. Trendom súčasnej doby sú rôzne dizajnové prevedenia, ktoré na pohľad klimatizáciu ani nepripomínajú. Je možné si vybrať jednotku vybavenú elegantným podsvietením, ktoré vedia interiér vkusne dotvoriť.

 

Aké sú trendy a možnosti ovládania klimatizácie?

Vývoj zariadení je dnes prísne smerovaný k znižovaniu nepriaznivých vplyvov na životné prostredie. Dôvodom je práve zvyšujúca sa účinnosť ale tiež špeciálne vyvíjané chladivá. Široká variabibilita poskytuje záujemcovi podľa jeho priorít možnosť vybrať si presne to, čo potrebuje. U vyšších tried produktov sú možnosti ovládania klimatizácie veľmi široké. Ovládať svoju klímu môžete prostredníctvom vzdialených prístupov už aj cez internet s využitím pohodlnej aplikácie.