Blog

Klimatizácia a vetranie cez okná

Klimatizácia a vetranie cez okná

Ako používať klimatizáciu vo vzťahu k oknám v budove? A ako správne vyvetrať obytné priestory, ak používate na ochladenie vzduchu práve klimatizačné zariadenia ?

Akú klimatizáciu zvoliť do detskej izby ?

Akú klimatizáciu zvoliť do detskej izby ?

Je pravda, že vysoké teploty a dusno v uzavretom interiéri nedobre znášajú nielen dospelí ale aj deti. Učiť sa, dobre si oddýchnuť, či sa zdravo vyspať
Ako „vyladiť“ klímu k dokonalému komfortu?

Ako „vyladiť“ klímu k dokonalému komfortu?

Ako klimatizovať byt, či dom a navrhnúť výkon zariadení tak, aby sa užívateľ cítil komfortne po celý čas a neutrpela pritom zbytočne jeho peňaženka?
Veľké žrebovanie

Veľké žrebovanie

Veľké žrebovanie o klimatizáciu SAMSUNG WIND FREE!
1. časť: Veci, ktoré musíte vedieť o klimatizácii

1. časť: Veci, ktoré musíte vedieť o klimatizácii

V letných horúčavách častokrát vyhľadávame klimatizované miesta a obchodné centrá. Výnimkou nie sú ani pracoviská, kde sa zdržiavame väčšiu časť nášho dňa. Viete, ale ako klimatizáciu používať tak, aby nám neuškodila a nespôsobila nám ujmy na zdraví? 

Samsung AR7580 Wind-Free

Samsung AR7580 Wind-Free

SAMSUNG prichádza s produktom desaťročia a prináša novú inovačnú technológiu chladenia s názvom "Wind-Free" (bezvetrie), ktorá optimalizuje prúdenie vzduchu v miestnosti.

Vedeli ste, že s klimatizáciou môžete Vaše domovy aj vykurovať?

Vedeli ste, že s klimatizáciou môžete Vaše domovy aj vykurovať?

Predstavte si situáciu, že bývate v starej nezateplenej budove, v ktorej zvykne byť extrémne teplo alebo hlboká zima a to najmä pri prechode počasia z leta na jeseň, keď už noci bývajú chladné a počas dňa slnko byt neprehreje. 

Mobilná alebo Splitová jednotka?

Mobilná alebo Splitová jednotka?

 

Slovné spojenie mobilná klimatizácia je v dnešnej dobe plnej horúčav veľmi často skloňované, avšak čo si pod týmto pojmom predstaviť?

mobilná klimatizácia vlastne je kompaktný klimatizačný prístroj, ktorý odvádza teplo z vnútorných priestorov do vonkajších priestorov a pomáha nám tak prežiť tieto horúce letné dni v príjemnom prostredí.

Filtre v klimatizáciách

Filtre v klimatizáciách

Pri výbere spravnej klimatizacii by sme sa mali venovať aj špeciálnym výbavám ako su napríklad filtre.
Filter patrí ku každej klimatizačnej jednotke a je velmi dôležitý už len z toho hladiska , že zachytáva prachové častice ktoré sa nešíria po celom priestore. Účinnosť  filtra závisí od množstva častíc ktoré filter zachyti, ďalším meradlom je aj objem vzduchu v m3 ktorý prechádza cez vnútornú jednotku.

Rozdelil by som Vám ich do štyroch kategorii:
Prachový filter
Plazmový filter
Hepa filter
Ionizátor vzduchu

Klimatizácia neškodí! (Ak sa o ňu staráte)

Klimatizácia neškodí! (Ak sa o ňu staráte)

Klimatizácia je dnes bežnou súčasťou nášho života. Prichádzame s ňou do kontaktu v aute, kancelárii, obchodných centrách, a čoraz častejšie, aj doma. Klíma vyžaduje pravidelnú starostlivosť a servis. Prečítajte si niekoľko tipov ako na to.

Pravidelné čistenie filtra

Ak sa o svoju klimatizáciu nestaráte, môže byť pre vás i vašu rodinu poriadne nebezpečná. Najcitlivejším článkom zariadenia sú najmä filtre. Zanedbaný alebo zle vyčistený filter je živnou pôdou pre mikroorganizmy a plesne. Činnosťou klimatizačnej jednotky sa tieto organizmy rozptyľujú do ovzdušia, čím môžu spôsobiť vážne infekčné a respiračné ochorenia. Mikroorganizmi sú taktiež považované za jeden z najvýraznejších pôvodcov tzv. syndrómu chorých budov (Sick Building Syndrome). Klimatizácia svojim prostredím, teplotou i vlhkosťou, totiž predstavuje dokonalé zázemie pre mikroskopické vláknité huby a plesne. Pravidelným čistením a odbornou starostlivosťou je možné tieto riziká znížiť na minimum a získať tak nie len stabilný výkon zariadenia, jeho dlhodobú životnosť, ale aj zdraviu nezávadné a správne vychladené prostredie.