TION CLEVER

Novinka
Výrobca:
TION
Civilná verzia medicínskeho zariadenia Tion A150. Dekontaminátor a čistič vzduchu Tion Clever je baktericídny recirkulačný prístroj určený na zníženie úrovne mikrobiálnej kontaminácie v miestnostiach všetkých tried čistoty, vrátane zvlášť čistých a infekčných. Okrem dekontaminácie vzduchu poskytuje Tion Clever komplexné čistenie od prachu, alergénov, pachov a škodlivých látok (výfukové plyny, emisie, karcinogény). Baktericídny recirkulátor vám umožňuje zabezpečiť požadovanú úroveň čistoty a sterility vzduchu.

1 090,00 € s DPH 908,33 € bez DPH

+ -
Rezervovať osobnú konzultáciu

Hľadáte aj iné riešenia na mieru? Ponúkame široký výber klimatizácií, tepelných čerpadiel, rekuperácií, či podlahového vykurovania.

TION CLEVER

Tion CLEVER nasáva vzduch cez vstupný otvor na spodnej časti zariadenia a pretlačí ho cez filtračný systém.  Vzduch čistí ho od mechanických a chemických nečistôt, inaktivuje (ničí) všetky druhy mikroorganizmov (vrátane spór plesní), vírusy a baktérie a potom vracia vyčistený vzduch do miestnosti otvorom v hornej časti zariadenia .

Predfilter (1) zadržiava hrubý prach a zabraňuje vniknutiu nečistôt, peria, srsti a voľne poletujúcich častíc do prístroja.

Pri prechode vzduchu elektrostatickou jednotkou (2) získavajú mechanické znečisťujúce látky a bioaerosoly elektrostatický náboj a účinne sa usadzujú na veľkokapacitnom filtri HEPA (3).

Ozón produkovaný z kyslíka elektrostatickou jednotkou v baktericídnych koncentráciách zaisťuje inaktiváciu (zničenie) vírusov, baktérií a spór plesní. Z dôvodu inaktivácie je veľkokapacitný filter HEPA permanentne sterilný počas celej prevádzky vrátane výmeny filtra (nie sú potrebné žiadne špeciálne spôsoby likvidácie použitých filtrov). To zaisťuje úplnú mikrobiologickú bezpečnosť filtračného systému. Filtre sú z recyklovateľného materiálu a spĺňajú ekologické požiadavky.

Ozón sa úplne rozkladá na kyslík a prechádza adsorpčno-katalytickým filtrom (4) , pričom urýchľuje reakcie deštrukcie molekulárnych chemických zlúčenín. Adsorpčno-katalytický filter je určený na filtráciu škodlivých látok v plynnej fáze ako aj  zápachov. Garantujeme, že koncentrácia ozónu na výstupe zo zariadenia nepresiahne predpísané normy po celú dobu životnosti. Zariadenie teda možno prevádzkovať nepretržite za prítomnosti osôb. Pri použití prístroj nemení mikroklimatické parametre (teplota, vlhkosť) a iónové zloženie vzduchu.

Na uľahčenie používania prístroja sa používa diaľkové ovládanie (5).

 

Tion CLEVER fakty:

 

 • dekontaminuje / dezinfikuje a čistí vzduch
 • má laboratórne potvrdenú vysokú účinnosť dezinfekcie mikroorganizmov všetkých skupín patogenity, vrátane mikro-baktérií tuberkulózy, vírusov SARS COV 1,2, COVID-19, Ebola ( kmeň Zair ), spôr a plesní
 • je určený pre domácnosti, kancelárie, čakárne atď.
 • neobsahuje UV lampy – nepotrebuje viesť denníky, robiť cyklické overovanie a ani utierať a čistiť
 • je 1,5 krát lacnejší z hľadiska prevádzkových nákladov ako UV recirkulátor alebo germicídny žiarič
 • Tion CLEVER nielen dezinfikuje a dekontaminuje, ale aj čistí vzduch od prachu, alergénov, škodlivých látok a zápachov
 • vysoká trieda filtrácie vylučuje preniknutie mŕtvych mikroorganizmov do miestností
 • nevypúšťa škodlivé látky a nevytvára nebezpečné žiarenie
 • Tion CLEVER môže bezpečne a nepretržite pracovať za prítomností ľudí
 • Filtre do zariadenia sú výrazne lacnejšie ako UV lampy
 • Spotreba energie je niekoľko násobne nižšia ako spotreba UV recirkulátorov

 

 

Tion CLEVER

Spĺňa všetky požiadavky na triedy čistoty

Kapacita dezinfekcie a čistenia vzduchu 150 m3/hod.

Trieda filtrácie G4+E10/E11 (99,999%)

Účinnosť inaktivácie 99,9%

Účinnosť inaktivácie COVID-19, N1H1, H3N2, Ebola (kmeň Zair)

Čistenie od zápachov áno

Úroveň hlučnosti 36/40 dBA 

Spotreba energie 40 W

Rozmer 625x195x585 mm

Hmotnosť 12 kg

Umiestnenie na stenu

Video

 

Máte záujem o ucelené vypracovanie návrhu ústredného vykurovania tepelným čerpadlom, odborný návrh vzduchotechnických rozvodov pre vetranie rekuperáciou, alebo chladenia miestnosti kvalitnou klimatizáciou?

Už vyše 25 rokov realizujeme riešenia na mieru. Ponúkame Vám dostatok skúsenosti, zodpovednosť a odbornosť. 

Kontaktujte nás prostredníctvom formulára, telefonicky, alebo mailom. Informácie o Vašej stavbe nám jednoducho zašlite prostredníctvom formulára a my radi pomôžeme aj Vám. 

Požiadavka na konzultáciu
verify

* Tento údaj je povinný