Tepelné čerpadlo vzduch/voda Samsung EHS Mono HT Quiet 13,6 kW AE140BXYDGGEU

Výrobca:
SAMSUNG
Vysokoteplotné tepelné čerpadlo vhodné pre rekonštrukcie v prevedení monoblok s nízkou hlučnosťou, atraktívnym dizajnom a vysokou účinnosťou. Trojfázové prevedenie. Pre prevádzku je nutné dokúpiť riadiacu sadu MIM-E03EN.
Vykurovací výkon nominálny A7/W35 (kW)
14,00
Bežná cena:
11 156,40 €

8 290 € s DPH 6 908,33 € bez DPH

+ -
Rezervovať osobnú konzultáciu

Hľadáte aj iné riešenia na mieru? Ponúkame široký výber klimatizácií, tepelných čerpadiel, rekuperácií, či podlahového vykurovania.

Parametre

Výrobca: SAMSUNG
SEER koeficient sezónnej ener. účinnosti chladenia 4,45
Energ.účinnosť pre vykurovanie A+++
SCOP koeficient sezónnej ener.účinnosti-vykurovani 5,05
Vykurovací výkon nominálny A7/W35 (kW) 14,00
Prevádzkový rozsah teploty (°C) -30~43
Výstupná teplota vody - vykurovanie 15~70
Výstupná teplota vody - chladenie 5~25
Druh chladiva R32
Istenie (A) 20A/3f/typ C
Hladina hluku-akustický tlak (dB) 42
Elektrické napájanie (V/Hz/F) 380V/50Hz/3F
Rozmery-vonkajšia jednotka (VxŠxH)(mm) 1018x1270x530
Hmotnosť-vonkajšia jednotka (kg) 137
Súčasťou dodávky je vonkajšia jednotka, predplnené chladivo
Záruka (v mesiacoch) 24 (5 rokov pri inštalácii našou firmou)

Tepelné čerpadlo vzduch/voda Samsung EHS Mono HT Quiet 13,6 kW AE140BXYDGGEU

Naše vysokoteplotné tepelné čerpadlo s nízkou hlučnosťou

Vysokoteplotné tepelné čerpadlo s nízkou hlučnosťou EHS Mono HT Quiet je ideálne pre trh v oblasti rekonštrukcií rodinných domov. Prináša spojenie pokročilých funkcií a nových technológií na dosiahnutie vysokej teploty vody a nízkej úrovni hluku. Toto tepelné čerpadlo so štýlovým dizajnom dokáže navyše poskytovať optimálny výkon vykurovania * aj za veľmi studeného počasia (pri teplotách –25 °C)¹ a je navrhnuté s dôrazom na jednoduchú inštaláciu a údržbu.


* Koeficient účinnosti vykurovacieho výkonu verzus elektrický príkon. Interne testované pri laboratórnych podmienkach, založených na EN 14511. Výsledky sa môžu líšiť na základe skutočných podmienok používania.

Efektívne vykurovanie

EHS Mono HT Quiet je systém tepelného čerpadla, ktorý poskytuje energeticky účinné vykurovanie (SCOP* A+++)² a teplú vodu pre domácnosť. Na výrobu 5,0 kW energie spotrebuje približne len 1 kW elektrickej energie a zvyšok získava zo vzduchu³.

Vyššie teploty vody
 

V mnohých domoch v Európe sa používajú staršie radiátory, ktoré vyžadujú na účinné vykurovanie miestností teplotu teplej vody minimálne 65 °C. Väčšina bežných tepelných čerpadiel funguje pri teplote 55 °C - 60 °C. Na dosiahnutie kompatibility s týmito tepelnými čerpadlami sa v starších domoch často musia vymeniť radiátory, zväčšiť izolácia, prípade prejsť na podlahové vykurovanie. Pozrite si naše poznámky v priloženom wordovom dokumente.

Nové tepelné čerpadlo EHS Mono HT Quiet však dokáže na účely vykurovania domácnosti súvisle poskytovať teplú vodu s teplotou až 70 °C 4. Vďaka tomu môže byť vhodnou náhradou plynových kotlov, ktoré poskytujú vysokú teplotu vody na výstupe.

Tichá prevádzka

Tepelné čerpadlo EHS Mono HT Quiet (s certifikáciou Quiet Mark) obsahuje inovatívne technológie potlačenia hluku, vďaka čomu pracuje pri nízkych úrovniach hluku už od 35 d(BA) 5 a používa 4-krokový tichý režim. Vonkajšia jednotka tepelného čerpadla obsahuje dvojvrstvový systém izolácie zvuku vybavený patentovaným dizajnom plstenej mriežky s drážkami 6, ktorý účinne blokuje a pohlcuje zvuky a vibrácie vytvárané kompresorom.

Pokrokový dizajn

Tepelné čerpadlo EHS Mono HT Quiet nerušene zapadne na vonkajšiu stranu akejkoľvek budovy. Dodáva sa v tmavosivej farbe, ktorá dopĺňa aktuálne architektonické trendy pre fasády moderných budov. Vonkajšia jednotka s výškou približne 1 meter obsahuje novú vodorovnú čiernu mriežku, vďaka ktorej nevidno vnútornú mechaniku. 7

Bezstarostná inštalácia a servis
 

Vonkajšia jednotka čerpadla EHS Mono HT Quiet je navrhnutá s ohľadom na jednoduchú montáž a údržbu. Vnútorné časti tepelného čerpadla sú jednoducho prístupné cez bočný panel, ktorý sa dá jednoducho zložiť odskrutkovaním troch skrutiek. Prináša to výraznú úsporu času a úsilia počas montáže a údržby.

Požiadavka na konzultáciu

verify

* Tento údaj je povinný