• Získajte dotáciu na tepelné čerpadlá
    Získajte dotáciu na tepelné čerpadlá
  • EURO.jpg
    EURO.jpg
Voľba potrebného výkonu
20.04.2016

Voľba potrebného výkonu

Klimatizácia musí byť navrhnutá tak, aby sme jej chladiacim výkonom pokryli všetky tepelné zisky v miestnosti (prestup tepla cez okná a obvodové steny, teplo generované osobami, teplo z osvetlenia a elektrických spotrebičov, …) Zjednodušene sa dá urobiť odhad potrebného výkonu podľa podlahovej plochy resp. objemu miestnosti. Poddimenzovanie vzhľadom na investíciu je samozrejme nežiadúce a opačne predimenzovanie je zbytočné mrhanie peniazmi. Naša rýchla kalkulačka vyráta potrebný výkon za Vás.  
Partnerstvo pre projektantov
15.11.2017

Partnerstvo pre projektantov

Partnerský program pre projektantov ponúka odmeny a benefity za spoluprácu pri realizácii väčších, či menších HVAC projektov. 

Voľba typu vnútornej jednotky
03.05.2016

Voľba typu vnútornej jednotky

Sortiment jednotlivých výrobcov nám dáva rôzne možnosti. Najčastejšie sú využívané nástenné jednotky. Ak však máme v miestnosti znížený strop – medzistrop (min. 30 cm) je možné použiť kazetovú jednotku. Ďalšou možnosťou je použiť podparapetné prevedenie, ktoré sa obdobne ako radiátor inštaluje na stenu nad podlahu (napr. pod okno). Túto jednotku však vieme montovať aj horizontálne ako podstropnú. Zaujímavým riešením je využitie kanálovej jednotky, ktorá sa inštaluje do medzistropu a prívod a odvod vzduchu do jednotky sa dá zabezpečiť cez širokú škálu dizajnových výustiek (výustky nie sú súčasťou ceny klimatizácie).
Voľba vybavenia klimatizácie
03.05.2016

Voľba vybavenia klimatizácie

Teraz, keď už viete ako správne vybrať klímu, môžete sa rozhodnúť o jej prevedení. Chcete základne prevedenie, alebo kladiete dôraz na čistotu vzduchu? Nechcete aby klimatizácia narúšala dizajn, požadujete vzdialený prístup. Všetko je možné stačí sa len rozhodnúť. Využite filter parametrov, ktoré sú pre Vás dôležité.

ZELENÁ DOMÁCNOSTIAM

Posledná šanca na získanie dotácie až 3700 Eur na tepelné čerpadlá - ako sa na to pripraviť

 

Staviate rodinný dom, alebo bývate v staršom dome a zvažujete výmenu jestvujúceho kotla za tepelné čerpadlo? Určite ste postrehli, že dotačný program podporujúci takéto investície má pred sebou už len pár kôl. Dôvodom je, že dotačný program Zelená domácnostiam v roku 2018 skončí.

Ak je táto téma pre Vás aktuálna je najvyšší čas kontaktovať nás. Bola by predsa škoda nevyužiť šancu na získanie finančnej podpory, ktorá je v segmente tepelných čerpadiel poskytovaná až do výšky 3700 Eur.

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) oznámila, že vypísala iba jediné jarné kolo, v ktorom môžete o dotáciu na tepelné čerpadlo požiadať. Pre domácnosti z celého Slovenska (okrem Bratislavského kraja) je toto kolo vyhlásené na 17. apríla 2017. Nie celkom príjemnou správou je,  že ak aj o dotačnú poukážku máte záujem, neexistuje žiadna garancia, že po prihlásení sa do elektronického kola Vaša domácnosť túto dotáciu získa.

Kolo by malo odštartovať tradične o 15.00 hod. Je predpoklad, že podobne ako posledné kolá v roku 2017, budú vzhľadom na enormný záujem domácností ukončené po pár minútach od ich začatia. V druhom polroku 2018 sa budú už len dokončovať inštalácie s platnými dotáciami a po preplatení poslednej poukážky program skončí.

Máte záujem o využitie jednej z posledných šancí na získanie dotácie? V tom prípade prosím bezodkladne kontaktujte našich špecialistov. Ochotne Vám pomôžu v celej problematike sa zorientovať, navrhnú najvhodnejšie tepelné čerpadlo a budú Vám asistovať v deň konania dotačného kola.

V prípade záujmu nás kontaktujte:

Stredné a východné Slovensko: 0904 62 62 62

kosice@klimadodomu.sk

 

Tím spoločnosti KLIMADODOMU.sk